- Az általunk ismert 'vadlovak' csupán vadon élő lovak, mert a valódi őslovak, mint például a Tarpán, már rég kihaltak. Valamennyi napjainkban is fellelhető úgynevezett vadlófajta a házi lovak leszármazottja, és bármennyi ideig is éljenek vadon, nem szabadulnak teljesen azoktól a genetikai változásoktól, melyeket a háziasítás okozott.
- A csődör az illatról ismeri fel, ha a kanca kész a párzásra. Ilyenkor a kanca váladékot és vizeletet ürít, vérbő szeméremajkait pedig nyitja-zárja. Ez utóbbi jól látható is, mert a farkát magasra emeli.
- Mióta az ember háziasította a lovat, mindent elkövetett, hogy a lehető legjobban saját szükségleteihez igazítsa az állatot- idomítással, neveléssel és tenyésztéssel. Tudatosan olyan lovakat pároztattak, amelyek az adott kívánságoknak a leginkább eleget tudtak tenni, és így az évszázadok nyomán egyre több fajta jött létre. A felhasználáson kívül mind a mai napig fontos szerep jut a divatnak is.
- Nem sok embernek jut osztályrészül, hogy szemtanúja lehessen egy kiscsikó születésének, sőt még a tenyésztők is gyakran lemaradnak a nagy eseményről.A kancák egyértelműen arra törekszenek, hogy ezeket az intim pillanatokat egyedül éljék át. Mivel a ló menekülő állat a csikó nem sokkal születése után lábra áll, és hamarosan az anyja mögött baktat. Néhány napos korában már szökelléseivel kápráztatja el nézőközönségét.